Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Co należałoby wiedzieć o ćwiczeniu pieska – podstawowe szkolenie psów

Home » Co należałoby wiedzieć o ćwiczeniu pieska – podstawowe szkolenie psów
Co należałoby wiedzieć o ćwiczeniu pieska – podstawowe szkolenie psów

Każdemu właścicielowi czworonoga zależy na tym, aby jego ulubieniec był mu oddany oraz adekwatnie reagował na wydawane polecenia. Psy żądają zatem tresury, jaka pomaga ukształtować ich charakter.

Aktualnie istnieje możliwość oddania psa do specjalnej szkoły, gdzie zostanie przyzwoicie wytresowany, jednak nie zawsze jest to konieczne. Sporo rzeczy można zresztą zdziałać we własnym zakresie. Grunt to pamiętać o paru sprawach. W głównej mierze przydatna jest cierpliwość. To jak błyskawicznie pies uczy się pewnych rzeczy jest zależne od jego usposobienia, a również od rasy.

Wiadomo też, że im młodszy jest pies, tym prawidłowiej. U dorosłych psów zmiana pewnych zachowań jest nadzwyczaj kłopotliwa lub w ogóle nie możliwa. W tresurze bardzo ważna jest systematyczność – więcej na ten temat można dowiedzieć się na Szkoła dla psów Warszawa, gdzie znajdują się ważne wiadomości dotyczące szkolenia psa.

Najprawidłowiej to robić codziennie o stałych porach. Jednorazowy trening nie powinien trwać nadmiernie długo – w przeciwstawnym wypadku zwierzę będzie posiadać kłopoty z koncentracją. Właściciel ma obowiązek być także konsekwentny bez względu na okoliczności. Inaczej do czworonoga docierają sprzeczne komunikaty oraz w rezultacie nie wie on, co ma robić. Tresując psa, w żadnym wypadku nie wolno się uciekać do kar fizycznych. Nie przynoszą spodziewanych rezultatów, nie wzmiankując o tym, że dla zwierzęcia to trauma. Tresura powinna wzmacniać więź pomiędzy psem a właścicielem, nie może ona bazować na strachu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz