Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Dywaniki samochodowe: 4 porady dotyczące wyboru

Dywaniki samochodowe: 4 porady dotyczące wyboru

Wielu kierowców uważa dywaniki samochodowe za akcesorium wyłącznie dekoracyjne, niezbędne jedynie do estetycznego projektowania salonu. Natychmiast właściwie dobrany dywanik samochodowy pomaga rozwiązać kilka ważnych zadań jednocześnie: chroni wnętrze karoserii przed wilgocią i korozją, ułatwia proces czyszczenia, a także minimalizuje ślizganie się stóp kierowcy po podłodze salonu.

Biorąc pod uwagę te wymagania dywaniki samochodowe trzeba wybierać zgodnie ze czterema głównymi kryteriami, które będą rozpatrzone niżej w szczególności.

Załącznik:
1.png

  1. Materiał

    Istnieją trzy główne rodzaje materiałów, z których są wykonane dywaniki samochodowe:

    Tekstylia. One są dostępne w szerokiej palecie kolorystycznej, co pozwala wybrać dywanik, który organicznie wpisze się w ogólną gamę kolorów salonu. Oprócz tego, dywaniki tekstylne doskonale chłoną i zatrzymują wilgoć. Ich wadami są konieczność regularnego mycia, stosunkowo krótki okres użytkowania i brak brzegów (których znaczenie zostanie omówione oddzielnie).

    Guma. Z reguły one niedrogo kosztują, absolutnie nie przepuszczają wilgoci i bardzo łatwo nadają się do mycia. Razem z tym dywaniki gumowe najczęściej nie mają długiej żywotności (zwłaszcza wtedy, gdy są wystawione na niskie temperatury). Należy również pamiętać o tym, że niektóre rodzaje gumy mogą wydzielać ostry zapach.

    Poliuretan. Posiadają długi okres służby, dobrze zatrzymują wilgoć i łatwo nadają się do mycia. Oprócz tego, można znaleźć dywaniki poliuretanowe wykonane w oryginalnym stylu, które doskonale sprawdzą się w aranżacji salonu konkretnego auta. Warunkową „wadą” takich dywaników nazywana ich wyższa cena.
  2. Obecność brzegów

    Dywaniki z brzegami zapobiegają rozprzestrzenianiu się wilgoci i brudu po salonie samochodu, co jest szczególnie ważne w pogodę deszczową lub podczas opadów śniegu. Jak pokazuje praktyka, najlepsza wskaźnik wysokości brzegów powinien wynosić około 3-4 cm.

    Jednocześnie należy wiedzieć, że brzegi są zwykle przeznaczone tylko do dywaników gumowych i poliuretanowych, tekstylne natychmiast są produkowane z prostymi krawędziami.
  3. Zimowe i letnie

    Dywaniki zimowe są produktami tekstylnymi (włosianymi) wykonanymi na gumowanej bazie. Dobrze chłoną wilgoć i jednocześnie nie przepuszczają wody na podłogę salonu, ale je prać jest dość trudno.

    Dywany letnie są zazwyczaj cienkimi wyrobami tekstylnymi lub gumowymi. Ich przeznaczeniem jest zbierać kurz i piasek.

    Zalecane jest posiadanie obu zestawów dywaników, ponieważ każdy z nich jest optymalny dla swej pory roku i stwarza niedogodności w przypadku wykorzystania do innych celów.
  4. Kształty i wymiary

    Istnieje dwa sposoby na zakup dywanika samochodowego odpowiedniego rozmiaru:

    Znaleźć specjalny dywanik do modelu swojego auta. One idealnie układają się na podłodze, a nawet mogą zawierać markowe napisy, co nadaje wnętrzu dodatkowej prezencji.

    Kupić dywanik uniwersalny. Takie dywaniki są zwykle sprzedawane tanio, ale najprawdopodobniej będą musiały być cięte ręcznie, w przeciwnym razie nie będą leżeć w sposób dokładny na podłodze salonu.

Na zakończenie

W miarę zdobywania doświadczenia, każdy właściciel samochodu wybiera te dywaniki, które najlepiej odpowiadają jego indywidualnym preferencjom. Dla tych, którzy dopiero uczą się sztuki jazdy, powyższe wskazówki pomogą dokonać właściwego wyboru.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz