Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Karma dla czworonoga – jak skutecznie utworzyć psu profesjonalne warunki?

Home » Karma dla czworonoga – jak skutecznie utworzyć psu profesjonalne warunki?
Karma dla czworonoga – jak skutecznie utworzyć psu profesjonalne warunki?

Niestety w psychologii czworonoga nie jesteśmy w stanie mówić o jego samodzielnym myśleniu, a dzieje się tak, dlatego, iż większość czynności psa opiera się po największej części na instynktach. Sporo zachować pieska, jakie jesteśmy w stanie obserwować, na co dzień wywodzi się z jego dzikiej przeszłości. Zachowaniami tymi są na przykład: kopanie w ziemi, zagrzebywanie własnych odchodów oraz kręcenie się w kółko. Psie instynkty powodują, ze wie on jak zachować się w danej sytuacji, pomimo tego posłuszeństwo czworonoga w stosunku do człowieka zależy w głównej mierze od polecenia, jakie pozostanie mu wydane.

Jakikolwiek pies, który uczony jest od okresu szczenięcego wie, iż właściwe wykonanie polecenia wydanego mu przez właściciela zapewni mu nagrodę, w formie cukierka czy także pieszczoty. Właściwą opcją jest także dobra karma, która ma prawo służyć jako nagroda – więcej dowiesz się na premium sucha karma dla psa. Pies w okresie, kiedy żył na wolności, zawsze żył w grupie, w której to panowała pewna hierarchia.

Taka hierarchia wśród czworonogów istnieje do dziś, właśnie dlatego mimo faktu, iż pies został udomowiony, a również pozbawiony swoich oczywistych towarzyszy, wolno oznajmić, że dla niego sforą zastępczą jest towarzystwo ludzi, którzy mieszkają z nim w jednym domu. Z tego również względu każdy udomowiony pies bardzo błyskawicznie przyzwyczaja się do osoby, jaka jest jego właścicielem, lub ewentualnie również, jaka przeważnie przebywa w mieszkaniu. Taką osobę twierdzi on za najistotniejszą w grupie oraz zawsze jest jej posłuszny.

Z kolei pies innych domowników traktuje w większości wypadków na równi z sobą, a w pewnych momentach nawet próbuje wybić się w hierarchii ponad nich, wobec tego zdarza się, że nie zawsze spełnia wydane mu poprzez nich polecenia, a w pewnych sytuacjach wprost gruntownie ich ignoruje. W hierarchii z dziećmi, pies twierdzi, że znajduje się ponad nimi, albowiem twierdzi je za osoby słabe, którym ciągle korzystna jest opieka. Z tego też względu czuje się za nich odpowiedzialny i broni je przed trudnościami.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz