Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Nowatorskie rozwiązania dla Twojego mieszkania

Home » Nowatorskie rozwiązania dla Twojego mieszkania
Nowatorskie rozwiązania dla Twojego mieszkania

Domy zarówno energooszczędne, jak oraz tak oznaczane pasywne mają stowarzyszone zadanie – optymalne oszczędzanie energii podczas ich użytkowania. Oba te typy domów mają wobec tego w sobie nadzwyczaj wiele podobieństw oraz wspólnych cech, jak chociażby rozmieszczenie pojedynczych pomieszczeń, w zależności od kierunków świata, jak także przeszklenie optymalne ściany południowej obiektu. Jednakowoż mają i kilka cech odrębnych: domy energooszczędne mogą posiadać dach wielospadowy, natomiast domy pasywne mogą posiadać dach tylko jedno lub dwuspadowy.

W domach pasywnych następuje całe zamknięcie przeszkleń w ścianie oraz dachu od witryny północnej, natomiast w domach energooszczędnych przeszklenia tego typu są dopuszczalne, jakkolwiek zredukowane do minimum. Domy energooszczędne mają stosowny współczynnik przenikania ciepła, nie powinien on być większy niż 0,2 W/(m2K), tudzież w domach z typu pasywnych współczynnik ten jest jeszcze niemal dwukrotnie niższy. Odnośnie wentylacji także są różnice w obu rodzajach domów, w energooszczędnych biegłość odzysku ciepła oscyluje w granicach 70 procent, tudzież w domach pasywnych jest jeszcze większy, bo aż 80 procent.

W dobie kryzysu energetycznego, co wiąże się chociażby z drożejącą coraz bardziej energią i powolnym wyczerpywaniem się kopalin energetycznych na całym świecie, architekci oraz budowniczowie domów projektują coraz to innowacyjne technologie oraz rozwiązania, mające za zadanie zminimalizowanie strat energii cieplnej. Zgodnie w związku z tym z tymi założeniami domy przyszłości to będą naturalnie domy w najważniejszym stopniu energooszczędne, oczywiście zasilane tylko energią odnawialną, jak kolektory słoneczne czy pompy ciepła, wspomagane źródłami energii proekologicznej. Właściwą opcją są inteligentne domy – inteligentny dom urządzenia. Takie mieszkania będą przeszklone od południowej, by maksymalizować pobranie ciepła słonecznego, od południowej będą również zlokalizowane takie pomieszczenia jak jadalnia czy pokój dzienny, tudzież od północnej garaż, spiżarka i pozostałe pomieszczenia oszczędnościowe, niewymagające dużego źródła ciepła do działania.

Kształt domu także będzie jak najprostszy, żeby zminimalizować powierzchnie ścian czy dachu, skąd jakkolwiek ucieka największa ilość ciepła. Zostanie zminimalizowana ilość mostków termicznych – a więc miejsc, gdzie ciepło bezpowrotnie znika, za to wentylacja będzie rozwinięta w sposób bez zarzutu, zapewniając sprawność odzyskiwania ciepła nawet na pułapie 80 procent.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz