Cywilizacja i technologia idą ze sobą w parze. Im większy rozwój cywilizacji, tym bardziej natężony rozwój technologii i odwrotnie. Każdy z nas widzi, iż nasze życie uzależnione jest od powstania różnych technologii, to właśnie dzięki jakim powstają nieprzerwanie nowe urządzenia potrzebne człowiekowi w codziennym życiu, lecz także w działaniach na rozległą skalę. Dzięki opracowaniu szczególnej technologii, są w stanie powstawać domy opierające się trzęsieniom ziemi.
Następna technika, pozwalająca usypanie sztucznych, ziemnych wysp, daje możliwość spożytkowaniu przez człowieka lądu, stworzonego na wodzie. Ożywienie kosmicznych technologii pozwolił na spektakularny skok człowieka z krawędzi kosmosu, a my mogliśmy całe zdarzenie śledzić na bieżąco na ekranach telewizorów oraz monitorach. Dzięki technologiom stosowanym w przekazie wiadomości, są już dopuszczalne operacje oraz zabiegi lecznicze, wykonywane przez zawodowców z dalekiej odległości.
Technologia pozwoliła skonstruować maszynę – robota, jaka za lekarza wykona operację, a w dokładnych zabiegach jest niezastąpiona. Rozwój technologii jest dostrzegalny na każdym kroku, w każdej dyscyplinie. Budownictwo, medycyna, sztuka, rozrywka, badania naukowe, edukacja, oraz dziesiątki innych dyscyplin, nie mogłyby funkcjonować oraz rozwijać się, gdyby nie rozwój technologii. A wszystko się niegdyś zaczęło, od stworzenia małego procesora, jaki powoli zaczął wspomagać działania człowieka, a równocześnie go zastępować. Dzięki temu można tworzyć takie maszyny w jaki sposób czyszczenie separatora. Przemysł elektroniczny jest branżą pokrewną przemysłu elektrotechnicznego. Różnica polega na tym, że w urządzeniach elektronicznych użytkowany jest prąd małej mocy, tj. rzędu miliamperów bądź nawet mikroamperów.
Urządzenia elektroniczne są niezmiernie wielokrotnie sterowane mikrokomputerami, jakich budowa oparta jest na tranzystorach półprzewodnikowych. Wobec tego wartości natężenia prądu wymagane do zasilania tych urządzeń są wybitnie niskie. Przemysł elektroniczny absorbuje się produkcją układów scalonych, procesorów, oprzyrządowania radiowo – telewizyjnego, sprzętu AGD oraz audio oraz innych narzędzi opartych na tranzystorach.
Dodaj swój komentarz
You must be logged in to post a comment.