Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Polecane centrum diagnostyczno – terapeutyczne RÓWNO – WAGA

Home » Polecane centrum diagnostyczno – terapeutyczne RÓWNO – WAGA
Polecane centrum diagnostyczno – terapeutyczne RÓWNO – WAGA

Zajęcia z terapii SI proponowane w ośrodku RÓWNO – WAGA w Tarnowskich Górach proponowane są dla dzieci, którzy mają trudności w zakresie funkcjonowania poszczególnych zmysłów. Każdy rodzic, który zapisuje własne dziecko na terapia si Śląsk ma gwarancję, że jego maluch będzie jak najlepiej zaopiekowany i będą zajmować się nim wykwalifikowani specjaliści.

Dużym walorem placówki pozostaje to, że każdy plan pomocowy jest ustalany na prywatnych zasadach. Za pośrednictwem ukierunkowanej zabawy pobudzone są zmysły dziecka, co usprawni jednocześnie motorykę małą i dużą oraz koordynację wzrokowo – ruchową.

Celem takiej terapii jest dostarczenie dziecku ustalonej ilości bodźców sensorycznych, co przekłada się na polepszeniu integracji bodźców docierających do dziecka z otoczenia, jak i z jego ciała. Na początku ma miejsce diagnoza si Śląsk, mająca na celu dobrać dopasowane ćwiczenia dla konkretnego dziecka.

Ćwiczenia mają miejsce w auli do tego przygotowanej, w jakiej wykorzystany jest specjalistyczny sprzęt: podwieszane platformy, huśtawki, hamaki, deskorolki, trampoliny, tunele, piłki gimnastyczne, równoważnie oraz materiały mające różną fakturę, przeznaczone do stymulacji dotykowej, wzrokowej, węchowej oraz smakowej.

Proponowana terapia si śląskie skierowana jest na przykład do maluchów: z nadwrażliwością na dotyk, nielubiących ubierać strojów z metkami, nielubiących zabaw w piasku, ciągle się potykających, z wybiórczością pokarmową, stale rozbudzonych, mających kłopoty z rysowaniem, mających problemy z napięciem mięśniowym, zlęknionych i wyjątkowo wrażliwych na głośne dźwięki. Diagnoza zawiera: testy południowokalifornijskie, obserwację kliniczną dziecka, obserwację swobodnego zachowania dziecka, wywiad z opiekunami. Zajęcia odbywają się w wyposażonym pokoju, a pedagodzy i fizjoterapeuci, mają stosowne dyplomy, zatwierdzające ich uprawnienia. Jest to rekomendowany ośrodek na Śląsku.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz