Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Rozrywka i nauka – tablice dla maluchów

Home » Rozrywka i nauka – tablice dla maluchów
Rozrywka i nauka – tablice dla maluchów

Zabawki ofiarowane dla najmłodszych dzieci, inaczej tych, jakie nie mają za sobą jeszcze pierwszego roczku, powinny być wykonane ze szczególną dbałością o ich bezpieczeństwo. Całkowicie niedopuszczalne są wobec tego małe detale, które dziecko może przypadkiem połknąć. Dlatego trzeba eliminować małe klocki, zabawki z jajka niespodzianki i inne tego rodzaju przedmioty, ponieważ łatwo się nimi zakrztusić. Dzieci w ciągu pierwszego roku ząbkują, w następstwie tego naturalne jest, że zabawki lądują w buzi.

Produkowane są właściwe gryzaki gumowe, przeznaczone oczywiście na okres ząbkowania. Inne zabawki muszą mieć taką fakturę oraz kształt, aby nie pokaleczyć dziąseł w trakcie gryzienia. Jednakowo z ostrością i długością: wszystko co może zostać włożone przez przypadek do oka, ucha, powinno być odstawione do czasu, aż dziecko podrośnie. Ponieważ skóra jest przede wszystkim wrażliwa w tym czasie, zaleca się zabawki posiadające atesty alergiczne. Rozumie się samo przez się, ze przyzwoiciej wydać trochę więcej, lecz na sprawdzoną zabawkę czy tablice manipulacyjne, aniżeli na tani bubel z targu, który ma okazję być dla dziecka szkodliwy. Można dopuścić trochę mniejsze zabawki niż te, które pojawiały się do tej pory.

Bo jest to czas pierwszych prób mowy i poznawania coraz większej ilości bodźców dźwiękowych, należałoby ulokować finanse w zabawki interaktywne. Najpoprawniej jeśli w jakiś sposób angażują dziecko. Zwykle w tym wieku posiada ono już umiejętność chodzenia oraz ćwiczy chwytliwość dłoni i refleks. Dlatego wszystkie zabawki wyrzucające piłki, albo takie, jakie żądają bardziej precyzyjnego trafienia w odpowiedni przycisk będą doskonałe. Dziecko pomału poznaje otaczający świat.

Sprawdzają się wówczas wprowadzane po raz pierwszy książeczki obrazkowe. Warto przeglądać je wraz z dzieckiem oraz czytać głośno nazwy. Dotyczy to też bajek, które pomagają dziecku poznawać mowę. Ciekawym urozmaiceniem są również zabawki imitujące odgłosy zwierząt, często uwzględnione w dziecięcych syntezatorach i czasami wmontowane jako głośnik maskotki. Klocki gigantycznych rozmiarów także będą właściwe w tym wieku, najważniejsze jest wcześniejsze sprawdzenie ich małych elementów.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz