Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W co zapakować podarek? Sprawdź torby

Home » W co zapakować podarek? Sprawdź torby
W co zapakować podarek? Sprawdź torby

Dzisiaj w niejednym punkcie sprzedaży jesteśmy w stanie się spotkać z eko artykułami. Cechuje je gigantyczna różnorodność ze względu na swój ekologiczny charakter. Niektóre z punktów sprzedaży są stricte przeznaczane ekologicznym towarom. Prowadzona przez nas wiedza na temat tego rodzaju artykułów jest znikoma i często nie przywiązujemy uwagi do oznakowań odnajdujących się na opakowaniach.

Tymczasem symbole te mają duże znaczenie oraz nie bez powodu są rozmieszczane na etykiecie – także, jeżeli chodzi o torby ekologiczne, jak torby reklamowe bawełniane. Oznaczeń tych jest wybitnie dużo oraz warto chociażby część z nich zaznajomić.

Kiedy tak właściwie przy produkcie zobaczymy identyfikator z gwiazdkami UE w kształcie liścia na zielonym tle będziemy wiedzieć, iż konkretny artykuł należy do żywności, która spełnia wybitnie surowe normy i nie jest to artykuł z importu. Symbol mu przypisany to Euro-liść. Następną grafiką okazuje się być obraz kuli ziemskiej z informacją nad globem „bezpieczny dla ozonu”, oraz u dołu „pozbawiony FCKW”. Oznacza to artykuł, jaki jest pozbawiony freonów wpływających szkodliwie na powłokę ozonową, co jest przyczyną efektu cieplarnianego. Kolejny symbol prezentuje Błękitnego Anioła i jest on przypisywany różnym produktom ekologicznym.

Oznaczenie pochodzi z Niemiec i jest to najwcześniej powstały symbol tego typu. Jeżeli spotkamy żywność, która pochodzi od zwierzaków, lub roślin możemy się spotkać z greckim certyfikatem definiowanym mianem Bio Hellas. Następny będzie dużo mówiący obrazek ludzika wrzucającego coś do pojemnika na śmieci „Dbaj o czystość. Wrzuć do kosza”. Natomiast 3 strzałki przy produkcie powiadają nam, iż opakowanie nadaje się do recyklingu. Dla osób przeciwstawnych zabijaniu zwierząt przygotowano artykuły ze znaczkiem przedstawiającym podobiznę królika na tle czarnego trójkąta – Animal Friendly. Również opakowania biodegradowalne mają własne oznaczenie oraz powiadają nam o opakowaniach, jakie ulegają rozkładowi w czasie kompostowania. Ostatnim wartym uwagi symbolem jest Ekoland przypisywany przez Polskie Stowarzyszenie Producentów Żywności Metodami Ekologicznymi.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz