Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jaki sposób zadbać o ogród?

Home » W jaki sposób zadbać o ogród?
W jaki sposób zadbać o ogród?

Planując ogród, warto na samym początku rozdzielić go na trzy podstawowe części. Część reprezentacyjną, wypoczynkową i gospodarczą. Jakakolwiek z tych części nie powinna zachodzić na drugą oraz powinny być odpowiednio oddzielone. Część sztandarowa, tak zwany przedogródek to przestrzeń znajdującą się przed domem. W tym regionie wolno sadzić roślinki, które najdłużej będą pełniły funkcję ozdobną.

Powinny być to kwiaty i krzewy o długim czasie kwitnienia, lub późnym wchodzeniu w stan uśpienia. Dróżki muszą pozwolić użytkownikom na prędkie i bezproblemowe dojście do bramki czy hangaru. Druga część, jest częścią wypoczynkową. Jakim sposobem sama nazwa wskazuje ma być przeznaczona na odpoczynek – znacznie więcej na wycinka drzew warszawa. Łączy się to z tym, że powinna znajdywać się za budynkiem. W tej części ogrodu powinny znajdywać się takie elementy małej architektury jak: tarasy, altanki, grill lub spory trawnik umożliwiający gry oraz zabawy dla najmłodszych.

Część trzecia i najistotniejsze to część gospodarcza. Jest to strefa, która powinna znajdywać się na uboczu naszej idealnej działki, ze względu na znajdujące się tutaj obiekty. Zwłaszcza ta część przeznaczona jest na umieszczenie takich szczegółów jak: śmietniki czy kompostowniki.

W tej części też można umieścić domek gospodarczy, w jakim będziemy chować wszystkie wymagane nam narzędzia do pielęgnacji naszego ogrodu. Koszenie może się odbywać w czasie, kiedy trawniki są suche. Jest to podyktowane lepszym wykonaniem koszenia oraz faktem, że trawa w owym czasie o wiele przyzwoiciej znosi koszenie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz