Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Ledowe żarówki do samochodów – czemu warto?

Home » Ledowe żarówki do samochodów – czemu warto?
Ledowe żarówki do samochodów – czemu warto?

Nikt z nas nie ubóstwia jeździć wozem posiadając ograniczoną widoczność. Po pierwsze jest to bardzo niebezpieczne, szczególnie w ciągu nocy oraz jesiennych oraz zimowych miesięcy. Po drugie zmusza nas do większego wysiłku, co może doprowadzić do uszkodzenia naszego organu wzrokowego. Najczęściej w pojazdach używane są żarówki o napięciu od sześciu do dwudziestu czterech V. Te pierwsze wykorzystuje się w jednośladach, drugie w autach ciężarowych. Po środku plasują się te wykorzystywane w samochodach osobowych, w których napięcie sięga dwunastu V.

Na rynku mamy dogodnych wiele typów żarówek automobilowych. Jednym z nich są żarówki hb4. Jest do jednowłóknowa żarówka przeznaczona do świateł mijania, inaczej krótkich. Jak najbardziej jej różnorodne typy są stosowane w przeróżnego rodzaju samochodach. Jakakolwiek marka ma dostosowane dobre jej wymiary. Nadają się one do przednich reflektorów.

Zwykle są one żarówkami ksenonowymi. Są one nadzwyczaj trwałe, ich użytkowanie starcza na godziwych parę miesięcy. Przy okazji ich cena nie jest wygórowana. Światła ksenonowe w autach spełniają rolę świateł mijania. Do ich funkcjonowania konieczny jest bezsprzecznie zakup odpowiednich żarówek – odnajdziesz je na H11 LED. Nie potrzebują one tak oznaczanego rozgrzania oraz rozświetlenia się. Dzięki ksenonowi, jaki został w tej żarówce użyty jako gaz zapłonowy, żarówki ksenonowe dają światło o takiej intensywności, jaka będzie występowała przez cały czas jej ich używania. Lampy z żarówkami tego typu są bardziej skuteczne niż lampy halogenowe. Dają one znacznie więcej światła w krótszym czasie i pobierają o dużo mniej energii.

Producenci lamp ksenonowych gwarantują długą witalność żarówek, jaka jest niejednokrotnie porównywana nawet z żywotnością wozu. Niestety w miarę upływu czasu żarówki te tracą odrobinę na mocy i dają mniej intensywne światło. Lampy z żarówkami ksenonowymi potrzebują kilku sekund aż zaświecą pełną mocą, w związku z tym z reguły instalowane są jako światła mijania. Te drogowe są stereotypowymi lampami halogenowymi. Oczywiście nie od początku istnienia aut żarówki ksenonowe są w nich używane. Własne tryumfy zaczęły święcić wówczas w latach dziewięćdziesiątych XX wieku.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz