Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak się wykonuje energetyczne świadectwo

Home » Jak się wykonuje energetyczne świadectwo
Jak się wykonuje energetyczne świadectwo

W ciągu najbliższego czasu właścicieli starszych mieszkań i domów czeka kolejna poważna rewolucja. Będą się oni bowiem musieli postarać o zrobienie świadectwa energetycznego, jakie będzie wymagane dla każdego budynku. Jeśli ktoś planuje tego nie robić, to musi być świadomy że w ten sposób się naraża na grzywnę wynoszącą nawet do 5 tysięcy złotych.

Takie Świadectwo charakterystyki energetycznej to po prostu dokument, jaki informuje o zapotrzebowaniu budynku na energię, wiążącą się zarówno z ogrzewaniem czy chłodzeniem, jak też oświetleniem czy podgrzewaniem wody. A to wszystko w ogromnym stopniu jest uzależnione od stanu technicznego i zastosowanych materiałów i technologii. Zgodnie z obowiązującymi przepisami Świadectwa energetyczne muszą zawierać kilka ważnych informacji. Przede wszystkim w dokumentach tych znaleźć się muszą aktualne zdjęcia frontu budynku, oraz szczegółowy plan nieruchomości wraz ze wymiarowanymi pomieszczeniami.

Potrzebna też będzie informacja na temat tego, jaką mają grubość i ocieplenie stropy i ściany, a także z czym sąsiaduje dany lokal. Z istotnych informacji wymienić jeszcze trzeba technologię ogrzewania wnętrza oraz podgrzewania ciepłej użytkowej wody. Ważnym elementem każdego certyfikatu są wyliczenia wykonane przez wykonującą go osobę. Takie wyliczenia opierają się na podanych przez właściciela informacji, dlatego nie można przekazywać tutaj nieprawdziwych danych. Jeśli zostanie to wykryte, to certyfikat będzie nieważny, a dodatkowo można się narazić na karę finansową.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz