Kuracja długoterminowa i lekarstwa przeciwko depresji

Home » Kuracja długoterminowa i lekarstwa przeciwko depresji
Kuracja długoterminowa i lekarstwa przeciwko depresji

Będzie dużo form terapii długoterminowej, opierających się na przeróżnych podstawach teoretycznych. Terapia długoterminowa usiłuje znaleźć intensywne korzenie przyczyn depresji. Jej celem jest uporządkowanie długo trwających kłopotów z przeszłości, z którymi nie czujemy się związani. Wskutek tego nie wolno od niej oczekiwać rychłej poprawy w depresji. Jednym ze sposobów terapii długoterminowej będzie psychoanaliza. Psychoanalitycy sugerują, że nasze trudności wywodzą się z przeszłości.

Kłopotom tym nie umiemy zaprzeczyć i nieustannie pozostają one w naszej idealnej świadomości. Nasilają się one szczególnie w okresie stresu, a tym samym czynią nas słabymi. Przez terapię długoterminową próbuje się wypracować drogę wydobycia tych nieprzyjemnych uczuć do świadomości. Celem jej jest ich osłabienie, co rozwiązuje problemy – terapia radom. Chory, który rozważa taki rodzaj terapii, powinien porozmawiać o tym ze swoim lekarzem. Jest wiele osób zajmujących się taką terapia, lecz niektóre z nich mają niezmiernie małe doświadczenie, wobec tego też swego terapeutę trzeba wybrać umiejętnie. Leki przyjmowane zgodnie z zaleceniem doktora są w stanie przynieść miarodajną poprawę już po dwóch tygodniach stosowania.

Na ogół jednakże potrzeba sześciu tygodni, aby odczuć ich działanie. Dużo osób zażywając lekarstwa antydepresyjne obawia się przyzwyczajenie a nawet uzależnienia. Diazepan nie uzależnia. Działają jedynie na osoby z depresją i nie powodują uczucia euforii czy odurzenia. Na czarnym rynku wolno, co prawda wolno nabyć wszelkie leki odurzające, lecz nie wolno dostać tutaj lekarstw typowo depresyjnych.

Dodaj swój komentarz