Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Węgiel czy pellet – który z opałów bardziej się opłaci

Home » Węgiel czy pellet – który z opałów bardziej się opłaci
Węgiel czy pellet – który z opałów bardziej się opłaci

Piece używane w mieszkalnych domach są przystosowane do różnych rodzajów paliw. Niektóre spalać mogą tylko węgiel albo ekogroszek, i wtedy nie ma możliwości wyboru. Ale do wielu takich urządzeń można wsypywać różne materiały, warto zatem wiedzieć czym różnią się one od siebie i jakie mają właściwości. Najtańszy, co jednak nie oznacza że kiepski, jest pellet ze słomy Zamość. Wytwarzany on jest z dobrze wysuszonej słomy, co znacznie zwiększa opałową wartość, jaka jest tylko kilkadziesiąt procent mniejsza niż węgla.

Z takich też powodów ten typ pelletu uznawany jest za najlepszy porównując właściwości i cenę. Nieco droższy, ale też i nieco wydajniejszy, jest pellet drzewny Zamość. Do produkcji tego pelletu wykorzystuje się trociny z tartaków i zakładów drzewnych, jakie po dokładnym sprasowaniu świetnie się palą. Przez to, że pellet drzewny ma niską wilgotność, to dysponuje on znacznie lepszymi parametrami niż naturalne drewno. Najwięcej wydać trzeba jeśli chce się zakupić ekogroszek Zamość, lecz oczywiście ten produkt dostarczy najwięcej energii cieplnej wśród wszystkich paliw.

Ogromną zaletą ekogroszku jest to, że nie ma on drobnych kawałków i miału, jakie znacząco zmniejszają wartość opałową. Podejmując decyzję o zakupie któregoś z wymienionych paliw należy pamiętać o tym, żeby przechowywać je w odpowiedni sposób. Jeśli pellet Zamość zawilgotnieje albo złapie wilgoć, to będzie się znacznie gorzej palił. Dlatego też składować go należy w suchych pomieszczeniach, bez nadmiarowej wilgoci.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz