Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Francuskie buldogi – czym się charakteryzuje ta rasa psów

W ostatnich czasach ogromną popularnością się cieszą buldogi francuskie. Wynika to z tego, że są świetnymi towarzyszami, nadającymi się idealnie do domów z dziećmi. Ich naprawdę łagodny charakter wraz z wesołym usposobieniem powodują, że zdobywają bardzo szybko i status pełnoprawnego domownika. Buldogi francuskie nie są dużymi psami.

Przeważnie ich waga nie przekroczy 15 kilogramów, a wysokość trzydziestu kilku centymetrów. Przez to bez żadnego problemu można je trzymać nawet w małym mieszkaniu, pamiętając rzecz jasna o regularnych spacerach. Odpowiednia porcja ruchu jest potrzebna przy nich, lecz nie ma potrzeby przesadzania z nią, nawet osoby mające zapędy do leniuchowania świetnie się sprawdzą jako opiekunowie.

Podczas spacerowania uważać jedynie trzeba na nadmierne upały, bowiem buldogi źle znoszą wysokie temperatury. Za to jeżeli chodzi o opiekę to specjalnie wymagające nie są. Nie trzeba ich czesać cały czas, bo ich sierść mało wypada. Natomiast trzeba dbać o uszy i oczy, co pozwoli zapobiec zapaleniom. Niestety ta rasa psów dość często choruje, trzeba więc w miarę możliwości zadbać o ich zdrowie i kondycję. Na pewno tego typu psa należy kupować jedynie w pewnej hodowli, a taką można znaleźć na przykład wpisując w oknie wyszukiwarki słowa buldog francuski na sprzedaż. Wówczas będzie się miało pewność, że będzie on miał właściwy charakter jaki ma ta rasa, co w przypadku jakiś krzyżówek będzie niestety nie do przewidzenia.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Sprawdź też:

Dodaj komentarz