Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Nieszkodliwy prąd i ogrzewanie – pompy ciepła w połączeniu z fotowoltaiką

Home » Nieszkodliwy prąd i ogrzewanie – pompy ciepła w połączeniu z fotowoltaiką
Nieszkodliwy prąd i ogrzewanie – pompy ciepła w połączeniu z fotowoltaiką

Wody gruntowe wydają się być niesłychanie głęboko i nie wydają się stwarzać zagrożenia. Chociaż nieraz w zapowiedziach pogody można usłyszeć, że ulewne deszcze podniosły poziom wód gruntowych, a tym samym zalały lub podmyły część obszarów w danym województwie. Odwierty geotermalne wykonywane w celu ogrzania domostw praktykowane są wiec na wysokości od 2m do nawet 180m. Tak obszerna różnica wynika ze sposobu prowadzenia odwiertów, rur, wysięgników oraz przyłączy cieplnych.

Tak stworzone pompy ciepła gwarantują stałą wysoką temperaturę w ogrzewanym tak domu. Żeby wykopać rów w pionie o długości 180 m trzeba zastosować specjalistyczny sprzęt. Oprócz wiertła wykonanego z najszlachetniejszych materiałów, np. diamentu wypada je niekiedy wyposażyć na domiar tego w tak zwane koronki wiertnicze. Sprzęt ten wyposażony jest też w zawór wypełniony tzw. płukanką. Jest to mieszanina wody oraz przeróżnych pierwiastków.

Takie złączenie zezwala usuwać nadmiar ziemi z miejsca odwiertu do góry – na powierzchnię. Jeżeli nie chce się kopać tak głęboko wielkość 180m można rozłożyć na 2x90m lub ewentualnie więcej otworów. Ochrona środowiska stała się ostatnimi czasy niezwykle modna. Każdy chce żyć w zgodzie z naturą, gdyż takie zachowanie propaguje Unia Europejska i cały Zachód. Ekologia dotarła również w dziedzinę energetyki. Pompy ciepła zasilane surowcami takimi jak węgiel, gaz czy drzewo, mimo że są one naturalne, emitują szkodliwe dla atmosfery spaliny – pompy ciepła Wrocław. Wskutek tego Polacy coraz częściej decydują się na ogrzewanie swoich domów przez podłogę. Ciepło doń pompowane jest z takiego źródła jak pionowe lub poziome odwierty geotermalne.

Mile pobierane z gruntu ma stałą temperaturę oraz stałą moc, w wielu przypadkach takie ogrzewanie podłogowe jest gruntownie bezobsługowe. Wydajność tego systemu przewyższa ogrzewanie centralne nawet o 400%. Poza tym instalacja jest niedostrzegalna dla oka, pociągnięta pod podłogą, oraz eliminuje obecność szpecących wnętrza grzejników. Jednak najistotniejszą zaletą jest opłacalność. Koszty ponoszone są praktycznie jednorazowo podczas dokonywania odwiertów i zakupie pomp.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz