Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

O czym należy pamiętać instalując separator tłuszczu

Home » O czym należy pamiętać instalując separator tłuszczu
O czym należy pamiętać instalując separator tłuszczu

Gastronomiczne obiekty, jakie stosują w kuchniach dużo różnych tłuszczy, dbać muszą o ich właściwą utylizację. Wylanie bezpośrednio do rury kanalizacyjnej nie jest możliwe, bo przepisy na to nie pozwalają. Z tego też powodu w takich przypadkach konieczne będzie zamontowanie specjalnego separatora do oddzielania tłuszczu, jaki oczyści odpowiednio ścieki z takiego zanieczyszczenia. Przy montażu separatora należy mieć na uwadze parę ważnych rzeczy. W pierwszej kolejności powinien on zostać dobrany parametrami do tego, co będzie spływać do niego z kuchni.

Dodatkowo ustawić go trzeba w takiej lokalizacji, żeby był łatwy dostęp. Wynika to z tego, że systematycznie trzeba będzie wykonywać serwis separatorów, i firma która się tym będzie zajmować musi mieć łatwy dojazd. Rzecz jasna firmy z tej branży są przygotowane na różne dziwne sytuacje, posiadają też sprzęt mający spory zasięg, lecz czasem mogą się zdarzyć przypadki, że nawet to nie pomoże. W zasadzie wszystko da się zrobić, ale jeżeli trzeba będzie wykonywać jakieś nietypowe prace, to być może czyszczenie separatorów cena również będzie trochę wyższa.

Przy użytkowaniu separatora w jego wnętrzu gromadzić się będą oddzielone tłuszcze, dlatego też co jakiś czas trzeba się ich pozbyć. Taki czyszczenie separatorów Śląsk musi być wykonywane przez firmę posiadającą niezbędne uprawnienia, a także wspominany wcześniej pojazd do przewożenia takich zanieczyszczeń. Przeważnie tego typu serwis odbywa się raz na miesiąc, lecz za każdym razem należy indywidualnie to ustalić.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz