Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Pomoc geodety – kiedy jest potrzebna

Home » Pomoc geodety – kiedy jest potrzebna
Pomoc geodety – kiedy jest potrzebna

Budowanie swojego wymarzonego domu będzie się wiązać z wieloma obowiązkami. Nie da się tak po prostu wykopać dziurę pod fundamenty, wylać je i zacząć budować ściany. Należy też współpracować z kilkoma fachowcami, a jednym z nich będzie geodeta. Jego pomoc będzie potrzebna na różnych etapach.

Pierwszy kontakt niejednokrotnie ma miejsce jeszcze przed zakupem działki, na przykład po to aby dokładnie poznać jej położenie. Przyda się to też do postawienia jakiegoś ogrodzenia, aby nie było niepotrzebnego sporu z którymś z sąsiadów. Mając znaleziony plan budynku trzeba go ustawić w odpowiedni sposób na działce. To także będzie zadanie geodety, który wykona wszystko opierając się na mapie projektowej. Na mapie umieszcza się zarówno sam budynek mieszkalny, jak również wszystkie instalacje.

Jeśli dokumentacja będzie zatwierdzona i właściciel otrzyma zezwolenie na budowę, to koniecznie wyznaczyć należy na obszarze działki obszar, na jakim budynek zostanie postawiony. To także należeć będzie do obowiązków geodety, który powinien w tym celu zamontować w wyznaczonych miejscach specjalne znaki. Są one bardzo ważne, ponieważ na ich podstawie będą robione fundamenty. Przy tych pracach ustala się także dokładne położenie wszystkich przyłączy, jeżeli będą one przebiegać pod ziemią. Lecz to jeszcze nie wszystko, ponieważ taki specjalista z firmy https://horyzontgeodezja.pl/ będzie się jeszcze raz musiał pojawić na terenie budowy, już po jej skończeniu, aby dokonać pomiarów końcowych i zobaczyć czy wszystko zostało wykonane zgodnie z założeniami.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz