Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie zalety i wady mają wybielające paski

Home » Jakie zalety i wady mają wybielające paski
Jakie zalety i wady mają wybielające paski

Idealnie białe zęby to marzenie niejednej osoby. Lecz nieodpowiednia higiena, palenie papierosów czy picie dużej ilości kawy powodują, że do prawdziwej bieli jest trochę daleko. Dlatego też dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju wybielające zabiegi, wykonywane w gabinetach stomatologicznych. Jednak jeżeli ktoś nie będzie miał na taki zabieg możliwości finansowych, to zdecydować się na przykład może na zastosowanie wybielających pasków. Ta technika również się cieszy sporym zainteresowaniem, chociażby z uwagi na znacznie niższe koszty i łatwość stosowania. Zanim się jednak sięgnie po tę metodę, to należy zapoznać się dobrze z techniką wybielania i możliwymi zagrożeniami. Jeśli zabieg nie będzie dobrze wykonany, to narazić się można na różnego rodzaju problemy.

Paski do tej metody wykonane są z tworzywa sztucznego, jakie zostało nasączone substancją chemiczną. Najczęściej to będzie nadtlenek karbamidu albo nadtlenek wodoru, oba są silnymi utleniaczami. Paski trzeba regularnie nakładać na zęby, dokładnie je dociskając. Całe wybielanie trwa między do kilku tygodni, a rezultaty powinny się później utrzymać przez okres kilku miesięcy. Jak więc widać samo wybielanie jest bardzo proste, wymaga jedynie regularności i precyzji w nakładaniu pasków. Przeważnie ta metoda nie powinna powodować żadnych poważnych dolegliwości, lecz przy jakiś wątpliwościach należy wszystko skonsultować ze swoim stomatologiem.

Precyzja ma o tyle znaczenie, że jeśli paski nie będą się w pełni stykać z zębami, to mogą się pojawić mniej wybielone miejsca, niekiedy bardzo widoczne nawet z daleka. Dodatkowo używany na takich paskach środek chemiczny jest mocny, z tego też powodu należy zachować dużą ostrożność i w miarę możliwości unikać dotknięcia języka i dziąseł. Może to bowiem spowodować różnego rodzaju podrażnienia, a niekiedy i uszkodzenia miękkich tkanek. Więcej w temacie stosowania takich pasków można przeczytać na różnych internetowych stronach, które na przykład się znajdzie wpisując w wyszukiwarce hasło paski wybielające crest.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz