Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Jakim sposobem sprawdzać samochód przy kupnie oraz jak wygląda pierwszy serwis po zakupie?

Nie każdego stać na oryginalne auto, które dopiero co zjechało z linii produkcyjnej i bajecznie przedstawia się w salonie samochodowym. Z tego powodu wielu z nas poszukuje okazji w Internecie lub w komisach samochodowych czy lokalnych ogłoszeniach, pragnąc zakupić dobre auto za dobrą cenę. To kłopotliwe nie jest to łatwe, albowiem oszuści wyraźnie zacierają ręce na nich nie podejrzewających potencjalnych kupców.

Na szczęście są pewne zasady, jakimi wypada kierować się przy zakupie auta, aby nie popełnić jednego z największych, kosztujących nas masę pieniędzy błędu. Co w następstwie tego należy robić? Po pierwsze, nie wierzmy w cuda – jeśli na rynku jakieś auto kosztuje mniej znacznie więcej tyle samo, z różnicą kilkuset złotych, to odnalezienie okazji wartej parę tysięcy mniej ma obowiązek wzbudzać podejrzenia. Nie wierzmy w cuda – bądźmy bojaźliwi, sprawdzajmy. Mamy do tego prawo, a odpowiednio jest to stworzony przez nas obowiązek – jeśli już jedziemy po auto, to weźmy ze sobą profesjonalistę, mechanika, najodpowiedniej takiego, który posiada własny sprzęt umożliwiający sprawdzenie samochodu pod kątem tego, co przeszedł przez cały czas eksploatacji, a ufajcie, iż zdarzają się rzeczywiście cuda – należałoby również wykorzystać czy warto stosować płukanke do silnika. Kto nie słyszał historii o znajomym, jaki zakupił rzekomo okazyjnego mercedesa, nie sprawdził go, a po jakimś czasie okazało się, że będzie to połączenie dwóch aut? Niewiarygodne a jedna zdarza się. Jeżeli nie mamy możliwości zabrania ze sobą mechanika, najzwyczajniej w świecie poprośmy właściciela o szansę udania się do stacji kontroli pojazdów, tam z pewnością sprawdzą auto oraz wydadzą werdykt, jeśli nie będzie na to pozwalał, to oznaka, że na pewno coś ukrywa.

Kolejna sprawa to dokumenty – pamiętajmy, żeby je uczynić, ale nie wierzmy w nie jak w świętość, pieczątki bowiem nie są trudne do podrobienia. Mówi się, że wypadki chodzą po ludziach, jednak równocześnie każdy z nas myśli, że nigdy w życiu nic złego mu się nie stanie, więc właściwie po co ma się ubezpieczać? Tym znacznie bardziej po co ma ubezpieczać swoje auto od wypadku, jakkolwiek jest porządnym kierowcą.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Sprawdź też:

Dodaj komentarz